Pyetje te ndryshme dhe orari i punes Dergo porosi per Bahha Wine  
    
 

Historiku i verarisė - Kualiteti tė cilin e kemi prodhuar dhe menaxhimi me kėto resurse na ka shtyrė qė vitin e dytė ta risim kapacitetin dhe nė kėtė mėnyrė kemi arritur qė tė zgjėrojmė edhe zgjedhjen e produkteve nga dy, sa i kemi pasur vitin filestar, nė katėr vitin e dytė. Poashtu vitin e dytė tė veprimtarisė (janar 2010) kemi vendosur qė tė kėrkojmė liqensimin nga Ministria e Bujqėsisė sė Kosovės dhe nė kėtė mėnyrė dėshirojmė qė tė arrijmė standarde sa mė tė mira tė prodhimit. Qė nga themelimi i kėsaj verarie, synimi ynė ka qenė qė tė prodhojmė pije ekskluizivisht kulitative dhe mundėsisht kulminante, tė cilėn gjė edhe e kemi arritur ku si rezulltat kemi konsumatorė tė kėnaqur dhe plasman tė mjaftueshėm nė treg.

Prodhimtaria - Rrushin e gatshėm para kontraktimit me farmerin, kualitetin e tijė e kontrollojmė nė vresht. Varėsisht nga kualiteti i caktojmė parametrat dhe ēmimin po mė me rėndėsi ėshtė qė e caktojmė edhe periudhėn dhe mėnyrėn e vjeljes. Me kėrkesėn tonė, kontraktimi i blerjes nga farmeri bėhet me kusht qė vjelja tė bėhet nė temperatura sa mė tė ulėta tė mundshmė dhe rushi tė ndahet i shėndoshi nga ai jo i shėndosh tė cilin edhe nuk e pranojmė. Rrushi blehet vetėm nė arka plastike dhe kushtimisht sa mė i pastėr. Para ndrydhjes bėhet edhe kontrollimi dhe seleksionimi me dorė por edhe behet matja e parametrave tė rrushit siq janė: sheqeri, pH dhe aciditeti. Nė varėsi tė pH-sė para fermentimit i shtohet eshe njė sasi e dioksidit tė sulfurit, e cila formė varet nga sasia e acideve kėshtu qė nėse aciditeti eshtė i lartė shkohet me K2S2O5, ndėrsa nėse aciditeti ėshtė i ulėt shkohet me shtimin e acidit sulfuror 5%.