Student dhe pronar i njė biznesi!  
 

Loading...
 
Une quhem Labinot Bytyqi,i lindur ne fshatin Nishor te komunes se Suharekės. Jam student ne fakultetin e Ekonomis,Menaxhment & Informatik.Tani kam nje biznes me te cilin jam lidhur shum ngusht me te.

- Pas tri vite pėrvojė nė lėmin e fotografisė dhe videoxhirimeve,dhe nga pervoja menaxheriale qe kisha fituar nė studime atėher nė Maj tė vitit 2010, hapa biznesin tim i cili do tė mirret me fotografi dhe videoxhirime, kryesisht me dasma. Edhe pse i ri nė moshė dhe kushtet jo tė mira financiare, unė "rrezikova" dhe fillova tė blija pajisjet elementare. Mund tė them lirisht se me ka ndihmuar edhe fati por edhe puna dhe anagazhimi, publiciteti qė i bėmė biznesit tonė ne menjėher hyrėm nė treg me konkurentėt tjerė.

- Me kalimin e kohes,ne gjithmonė investuam nė teknologjinė pėrkatėse, nė punėtorė dhe nė marketing. Jo rastėsisht e pėrmenda marketingun, se thuhet nje shprehje "Marketingu eshte shpirti i tregtisė", dhe unė e qmoje shumė marketingun.

- Mjetet e punės profesionale, staf profesional, kreativ dhe te edukuar, uniformė te mire te punės, sjellje tė mirė dhe respket pėr klientet tanė, marketing kreativ dhe tė panderprerė, kemi arritur njė pozicion shumė tė lakmueshėm nė treg krahas konkurrencės sė "ashpėr". Mirėpo ne gjithe kėtė sukses e kemi ndėrtuar mbi parimin se "duhet shikuar vetėm pėrpara".

Dasma ėshtė dita mė e lumur e qdo njeriu. Andaj ne mundohemi qe kjo ditė e veqantė tė mbetet kujtimi mė i bukur i tyre, duke filmuar dhe fotografuar tė gjitha momentet e dasmės. Pėr shėrbime sa me profesionale, korrektėsi dhe kualitet tė larte drejtohuni tek ne.

Profili i faqes ne Faqet e Verdha : www.bizneset.info/nexos-studio
 
 
Loading...